logo Cestysepsy.cz

Psi ve Znojmě

6.březen 2016
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Ford Prefect
Jelikož každoročně jezdím na Znojemské historické vinobraní, zajímalo mě, jak je na tom Znojmo se psy.
Hlavní foto článku
Kostel sv. Mikuláše, pohled od rotundy sv. Kateřiny

Na stránkách města jsem si proto našla vyhlášku, která pohyb psů ve městě upravuje (č. 4/2012). Narozdíl od vyhlášky v Českých Budějovicích má ta znojemská pouze 2 strany, jednoduše totiž téměř veškerý volný pohyb zakazuje.

Volné pobíhání psa je zde však definováno jako „pohyb psa bez vodítka nebo náhubku“. Na veřejných prostranstvích je tedy možný pohyb psů pouze na vodítku nebo s náhubkem a to pod přímým vlivem osoby doprovázející psa. Tedy pod takovým vlivem, aby osoba byla schopná zabránit psu jakékoli újmě na zdraví či majetku. Ve vyhlášce je dále řečeno, že psům je zakázaný vstup na všechna ohraničená a vyznačená dětská hřiště a do parku v ulici 17. listopadu.

Co by Vás ale mohlo zajímat v souvislosti s vinobraním nejvíce je to, že pes nesmí na Jižní přístupovou cestu, a na přístupovou cestu ulicí Hradní od ulice Přemyslovců k rotundě sv. Kateřiny! Takže podle vyhlášky nebudete mít fotku se psem před rotundou a nezúčastníte se degustace vín VOC Znojmo.

Ne že by neznalost omlouvala, ale jelikož jsme to minulý rok netušili, tak jsme u rotundy stejnak byli, degustaci jsme zdegustovali a fotku máme taky.

Znojemské historické vinobraní organizuje Znojemská Beseda: http://www.znojemskabeseda.cz/

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal žádný komentář, pokud chcete přispět do diskuze, musíte se nejdříve přihlásit.
 
Vyhledávač tras
 
 

Kde se diskutuje

 
 
Doporučujeme

 


© cestysepsy.cz, 2013
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK | maps © Google & OpenStreetMap contributors