logo Cestysepsy.cz

Elektrický obojek - ano nebo ne?

7.duben 2013
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Dana Kuthanová
Naše malá Nessie se dostává do psí puberty a začíná to s ní být těžší a těžší. Stává se z ní postrach všech srnek v okolí a my jsme již bezradní.. A tak se nám nabízí bohužel pouze dvě řešení - konec procházek na volno a nebo elektrický obojek. Abychom udělali správné rozhodnutí, vše jsme důkladně nastudovali a o nové poznatky se s vámi zde podělíme.
Hlavní foto článku

Elektrický obojek neslouží jen páníčkům amatérům, kteří si nevědí rady, ale používá ho i hodně již zkušených chovatelů. Při odstranění nežádoucího chování jako je například hon zvěři či ochutnávání všeho možného, se jedná o jednu z nejúčinnějších metod výcviku.

Pokud uvažujete o koupi elektrického obojku nebo jste se tak již rozhodli, je velice důležité si pořádně prostudovat, jak s ním efektivně pracovat. Pokud nechcete, aby vás pes poslouchal pouze s nasazeným obojkem, musíte ho na obojek nechat napřed zvyknout. Nasazování obojku by mělo být u psa spojeno s příjemnými pocity – jde na procházku, nesmí se obojku bát. Proto obojek rozhodně nepoužijeme hned první den po nasazení! Při správném postupu se pes bude na nasazení obojku těšit. S tréninkem začínáme velice pomalu, v klidném prostředí a s nejnižší intenzitou elektrického impulsu. Zkusíme například psa přivolat a pokud hned nepřiběhne, obojkem mu jen „zabrníme“. Silnější elektrický impuls použijeme jen v krajních okolnostech jako je například honění zvěře.

Před prvním nasazením obojku našemu pejskovi, bychom si ho měli vyzkoušet sami, abych pocítili, jak elektronický obojek funguje. Pes je na elektrické impulsy daleko citlivější než člověk a tak bychom si to před každým použitím měli uvědomit. Většina elektronických obojků má minimálně tři intenzity upoutání psí pozornosti – zvukový či světelný signál, mírné zabrnění a větší elektrický impulz. Při dlouhodobějším používání elektronického obojku, stačí u většiny případů první dvě intenzity. V žádném případě ale nepoužívejte obojek pokud ztratíte psa z dohledu, nikdy nevíte v jaké situaci se právě nachází!

Cena elektronického obojku se pohybuje cca mezi 3 000Kč až 6 000Kč a obojky se od sebe liší jak množstvím možností elektrického impulzu, tak i délkou dosahu. Dosah se pohybuje od 200m až po 1600m v rovné a přehledné krajině a jedním ovladačem můžete mít pod kontrolou až tři psy najednou

Tak jaké je Vaše finální rozhodnutí?

Velký výběr elektronických obojků najdete například zde: http://www.elektronickeobojkypropsy.cz

Komentáře k článku

 
 
před 4 lety

Doporučila bych Vám ještě jeden článek k přečtení. https://www.elektro-obojky.cz/…-obojku-myli

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 
Doporučujeme

 


© cestysepsy.cz, 2013
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK | maps © Google & OpenStreetMap contributors